Filter by Oznake izdelkov
roman

Kronika pozabljanja

Telo je staro in nemočno, a srce še čuti in v možganih se svetlika: naredi kaj dobrega za ljudi, bodi človeški, upaj si ljubiti in dovoli, da te ljubijo drugi. Čeprav v sanjah, čeprav v blodnjah, čeprav ob smrtnem zapiranju vek. Roman Sebastijana Preglja govori o poslednjih rečeh s svetlobo, ki navdihuje in budi. Stori, kar storiti moraš, stori zdaj, sicer boš vpisan v Kroniko pozabljanja.

Manca Košir

Copyright: Založba Goga
Dimenzije: 13 x 20 cm
Leto izida: 2014
Število strani: 184
Vrsta: mehka vezava, trda vezava
ISBN: 9789612770853
Tiskane izdaje
trda vezava15,90 

O knjigi

V domu za upokojence starček vsako jutro zgodaj vstane, da bi videl sončni vzhod. Življenje se znova začenja, svet oživi, z njim oživijo spomini. Vsako jutro malo drugačni. Svetu v romanu namreč vlada demenca. Včasih napete, včasih ljubezenske zgodbe so morda resnične, morda plod halucinacij, a vedno so postavljene pred steno tišine, pred veliko skrivnost, ki čaka onkraj smrti. Pisatelj Sebastijan Pregelj (r. 1970) nas je v svojih romanih in zgodbah doslej popeljal v neverjetne, fantastične svetove, pogosto umaknjene v preteklost, enkrat celo v vesolje, a najbolj neverjeten je svet, skrit med možganskimi vijugami človeka.

Sebastijan Pregelj (foto: Boštjan Pucelj)

Sebastijan Pregelj

Sebastijan Pregelj je avtor sedmih romanov, štirih zbirk kratke proze in desetih knjig za mlajše bralce. Leta 2020 je za roman V Elvisovi sobi prejel Cankarjevo nagrado, leta 2021 za Vrnitev, 6. del Zgodb s konca kamene dobe, nagrado večernica. S petimi romani je bil finalist nagrade kresnik. Roman Kronika pozabljanja se je v angleškem prevodu uvrstil na dolgi seznam 49 nominirancev za mednarodno literarno nagrado Dublin 2021 (Dublin Literary Award 2021). Vsi deli otroške serije Zgodbe s konca kamene dobe so prejemniki znaka zlata hruška. Pregljevi romani so prevedeni v italijanski, nemški, angleški in makedonski jezik. Njegove kratke zgodbe so bile uvrščene v različne antologije v slovenskem, nemškem, češkem, angleškem in poljskem jeziku.