Filter by Oznake izdelkov
Moja košarica×

Zima v Sokču

Prevedla: Suzana Koncut

Izvirna cena je bila: 24,90 €.Trenutna cena je: 19,90 €.

Nagrajeni prvenec francosko-korejske avtorice s prodornim, edinstvenim glasom – zgodba o bližini in odtujenosti, postavljena v zasneženo mejno mesto med Severno in Južno Korejo. 

 

Akcija velja samo za fizične osebe.

Copyright: Založba Goga
Dimenzije: 13 x 20 cm
Leto izida: 2026
Število strani: 112
Vrsta: trda vezava
ISBN: 9789612775544

JAK RS

O knjigi

Južni Koreji, ribiškem mestu Sokčo, ki pozimi skoraj zamre, se srečata pripovedovalka, mlada ženska korejsko-francoskih korenin, ki dela v gostišču, in francoski stripar, ki išče navdih za novi risoroman. Pripovedovalko zaznamujeta razdvojenost in zavračanje, a zdi se, da bi ji moški lahko pomagal sprejeti, kar jo omejuje in bremeni: telo, družino, mesto, celo državo. Jedrnati stavki Elise Shua Dusapin so osupljivo lepi, njihovo neposrednost je ostra in natančna. Zima v Sokču je prežeta z mračno napetostjo, ki se nikoli ne razblini ali razreši. 

Elisa Shua Dusapin

Elisa Shua Dusapin (1992) je francosko-korejska pisateljica. Zdaj živi v Švici. Zima v Sokču (Hiver à Sokcho, 2016) je njen prvenec. Za francoski izvirnik in prevode je prejela številne nagrade, tudi National Book Award for Translated Literature, Prix Robert-Walser, Prix Alpha in Prix Régine Deforges. Leta 2024 je francosko-japonski režiser Koya Kamura po romanu posnel istoimenski film.